RYGA -JURMALA- WILNO

3 dni
520zł
autokar
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

1 dzień:

Wczesnym rankiem uczestnicy zbierają się w ustalonym miejscu i wyruszają na Litwę.

Na miejscu udamy się na Górę Krzyży – unikalny pomnik historii i kultury litewskiej, znajdujący się w pobliżu Szawli na Żmudzi, około 210 km od Wilna. Jest to niezwykłe miejsce owiane podaniami i legendami, tak głęboko wpisane we współczesną historię Litwinów, że nazywane jest litewską Golgotą.

W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Rygi i po zakwaterowaniu się w hotelu wyruszymy z przewodnikiem na zwiedzanie miasta. Wędrówkę rozpoczniemy na Starym Mieście od XIII-wiecznego Zamku Kawalerów Mieczowych, który obecnie pełni funkcję rezydencji prezydenta Łotwy i mieści w sobie muzea Sztuki Obcej oraz Literatury i Historii Sztuki.

Zobaczymy również Dom Bractwa Czarnogłowych, znany także jako Dwór Artusa, zespół średniowiecznych kamieniczek „Trzej Bracia”, które służą za siedzibę Muzeum Architektury Łotwy, Małą i Wielką Gildię, które z siedzib handlowo-przemysłowych zostały przekształcone w centra kulturalne oraz Katedrę Domską.

Po zwiedzaniu grupa będzie miała czas wolny do własnej dyspozycji, po którym udamy się do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

2 dzień:

Po śniadaniu wyruszymy do Jurmali - kurortu wypoczynkowego położonego nad Zatoką Ryską, słynącą z łagodnego klimatu, sosnowych lasów, źródeł mineralnych i borowin, z płytkich i ciepłych wód zatoki oraz pięknej piaszczystej plaży ciągnącej się kilometrami. Przespacerujemy się po deptaku, a resztę dnia przeznaczymy na relaks na plaży.

Wieczorem powrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

3 dzień:

Śniadanie, przejazd do Wilna spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Wileńskiej starówki: początek przy Ostrej Bramie, Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: plac Katedralny, muzeum Mickiewicza, kościół Św.Anny i Bernardynów, Góra Trzech Krzyży (piękna panorama Wilna) dzielnica Republiki Zarzeczańskiej (Uzupio).

Przejazd na Rossę i zwiedzanie cmentarza na którym spoczywa serce Piłsudskiego, najpiękniejszy w Wilnie kościół Piotra i Pawła. Czas wolny. Wyjazd do Polski. Powrót w godzinach nocnych.

 

Świadczenia w cenie imprezy:

  • Przejazd autokarem klasy LUX i ubezpieczenie NNW.
  • Zakwaterowanie i wyżywienie według programu.
  • Opieka pilota.

 

Bilety wstępu i przewodnicy lokalni płani dodatkowo.

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
520 zł
40 - 44
osób
540 zł
35 - 39
osób
560 zł
30 - 34
osób
580 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne