Chorwacja - Czarnogóra 12 dni

9-14 dni
2 190zł
autokar
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

1 dzień

-Przejazd do Czech.

-Przejazd do Ołomuńca dwugodzinne zwiedzanie starówki.

-Obiadokolacja i nocleg w okolicy granicy czesko – austriackiej.                            

2 dzień                                                                                  

-Śniadanie.

-Przyjazd do Zagrzebia, spacer po starym mieście Gornji Grad i Kapitol, katedra Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, budynki Parlamentu, kościół św. Marka, wieża Lotrszczak, Brama Kamienna z cudownym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

-Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

-Śniadanie.

-Przejazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO.

-Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

-Po śniadaniu przejazd malowniczą, nadmorską trasą do Dubrownika (po drodze fantastyczne widoki na góry i Adriatyk), ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. Podczas spaceru po mieście, otoczonym potężnymi murami obronnymi zobaczymy między innymi: klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV w. Czas wolny. Przejazd do Czarnogóry.

-Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

-Śniadanie. Dzień przeznaczony na plażowanie i wypoczynek. Obiadokolacja

6 dzień

-Po śniadaniu przejazd nad Zatokę Kotorską - największy i najgłębszy fiord południowej Europy. Wizyta w Kotorze i spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach oraz zwiedzanie Katedry św. Trifona. Przejazd do Budvy, zwiedzanie najważniejszych zabytków: pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic, Starówka, katedra św. Jana. Przejazd na punkt widokowy, z którego znakomicie widać malowniczą wysepkę Sveti Stefan. Na wyspie piętrzą się kamienne domki - hotele kryte czerwonymi dachami, a całość wyspy otaczają mury obronne z XV-XVI wieku. Obecnie znajduje się tam ekskluzywny kompleks wypoczynkowy odwiedzany często przez międzynarodowych gości. Powrót do obiektu.

-Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

-Śniadanie. Po śniadaniu Riwiera Cruise (dla chętnych płatne dodatkowo+25€) Dzień przeznaczony na plażowanie i wypoczynek. Obiadokolacja śniadanie.

8 dzień

-Śniadanie. Wycieczka doMonastyru Moraca, do Parku Narodowego Durmitor i kanionu rzeki Tara, Monastyr Ostrog. Powrót na obiadokolację

9 dzień

-Śniadanie. Dzień przeznaczony na plażowanie i wypoczynek. Obiadokolacja

10 dzień

-Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Czas wolny.

-Przejazd do hotelu w okolicy granicy chorwacko- słoweńskiej. Obiadokolacja, nocleg.

11 dzień

-Po śniadaniu przejazd do Wiednia trzygodzinne zwiedzanie miasta. Czas wolny.

-Przejazd do hotelu w okolicy granicy czesko-austriackiej. Obiadokolacja, nocleg.

12 dzień

-Śniadanie.

-Zwiedzanie jaskiń Morawskiego Krasu. Zwiedzanie jaskini Katerzyńskiej, z krótkim koncertem muzycznym w podziemnym amfiteatrze słynącym ze znakomitej akustyki oraz rejs łodzią po podziemnej rzece w Punkevni jaskini – najpiękniejszej jaskini na Morawach.

-Obiad na trasie powrotnej. Przyjazd w nocy.

 

Na bilety wstępu i przewodników lokalnych należy przeznaczyć ok. 110€

 

W cenie :

-Przejazd autokarem i ubezpieczenie NNW.

-Zakwaterowanie w pokojach 2/3 osobowych z łazienkami.

-Wyżywienie 11x śniadanie. 11x kolacja.

-Opieka pilota na całej trasie.

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
2190 zł
40 - 44
osób
2250 zł
35 - 39
osób
2330 zł
30 - 34
osób
2440 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne