Rumunia - Bułgaria

5-8 dni
1 790zł
autokar
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dzień 1

Wyjazd o godzinie 1:00 Przejazd do Aggtelek. Aggtelek to mała wioska w północnych Węgrzech. Wieś znajduje się obok Parku Narodowego Aggtelek, który jest znany z unikalnego systemu jaskiniowego. Jaskinie są pod ochroną UNESCO. Wśród 273 jaskiń krasowych najbardziej znana jest Jaskinia Baradla - 25,5 kilometrów długości. Short Tour 1h – pozwala zwiedzającym na przedostanie się w głąb ziemi przez jedno z naturalnych wejść. Wycieczka obejmuje przejście do tej części jaskini, która była używana  już przez prehistorycznych ludzi. Podczas zwiedzania, goście mogą wziąć udział w niezapomnianym wydarzeniu: słuchanie muzyki w Sali Koncertowej. Przejazd do Miskolca, gdzie znajdują się najbardziej znane baseny termalne Barlangfürdõ w jaskiniach. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

opuszczenie pokoi, o godz. 5.00 wyjazd w kierunku Złotych Piasków (śniadanie w formie pakietu). Przyjazd do hotelu*** w Złotych Piaskach w godzinach późno - wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja lub zimna płyta (w zależności od godziny przyjazdu), nocleg.

Dzień 3

śniadanie, wypoczynek w Złotych Piaskach - jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych kurortów w Bułgarii, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

śniadanie. Przejazd do Bałczyka – to malownicza miejscowość położona nad morzem, otoczona wapiennymi skałami, z przepięknym ogrodem botanicznym oraz dawną letnią rezydencją rumuńskiej królowej Marii, wybudowaną w latach trzydziestych XX wieku, gdy ziemie te należały do Rumunii. Ogród w Bałczyku jest drugim co do wielkości w Europie! Urzeka pięknem i bogactwem roślinności. Rośnie w nim około 3000 gatunków roślin, a wśród nich drzewa laurowe, sekwoje, bambusy, magnolie, rajskie jabłonie i okazałe kaktusy. Przepięknie prezentują się rozmieszczone pomiędzy nimi zabytkowe amfory, antyczne kolumny, chrześcijańskie krzyże, tureckie płyty nagrobne oraz sam pałacyk z uwagi na orientalny styl i wieżę w kształcie minaretu. Przekonacie się sami dlaczego właśnie to miejsce tak upodobała sobie królowa Maria, dlaczego nazywała je swoim Cichym Gniazdem i dlaczego chciała, aby właśnie tutaj spoczęło jej serce. Kolejnym punktem programu będzie Kaliakra – skalisty przylądek wychodzący daleko w morze, malowniczy rezerwat przyrody i dawna twierdza. Z miejscem tym związanych jest wiele legend – o czterdziestu dziewczynach, które związały się warkoczami i rzuciły w morze, by nie popaść do niewoli tureckiej, a nawet o Świętym Mikołaju. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

śniadanie. Przejazd do Warny. Warna - to największe miasto wybrzeża i letnia stolica Bułgarii. Miasto nowoczesne, ale i pełne zabytków, z pięknym parkiem morskim, licznymi muzeami. Tutaj na obrzeżach miasta znajduje się także mauzoleum polsko-węgierskiego króla Władysława Warneńczyka, który poległ pod Warną, w roku 1444 w bitwie z Turkami.W programie wycieczki zwiedzanie położonego nieopodal Złotych Piasków, XIV-wiecznego, wykutego  w skale klasztoru Aładża Monastyr, wycieczka do delfinarium i udział w przedstawieniu, które stanowi olbrzymią atrakcję zarówno dla dorosłych jak i dzieci, wycieczka autokarowa po Warnie – oglądanie z okien autokaru najważniejszych zabytków i charakterystycznych punktów miasta, zwiedzanie cerkwi katedralnej Najświętszej Marii Panny oraz czas wolny na indywidualne zwiedzanie, spacer czy też zakupy. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

śniadanie. Opuszczenie pokoi i wyjazd w kierunku Rumunii. Po drodze krótka wizyta w Bukareszcie. Przejazd przez miasto autokarem: Łuk Triumfalny przejazd pod Dom Ludu - Casa Poporului - obecnie gmach parlamentu, zbudowany za czasów Ceaucescu. Jest to największy po waszyngtońskim Pentagonie pod względem powierzchni gmach na świecie. Przejazd do Sinai, zwiedzanie bajecznego zamku królów rumuńskich Peles. Przejazd do Brasova. Zwiedzanie Czarnego Kościoła wraz z rynkiem. Z rynku można podziwiać napis BRASOV, w stylu napisu hollywoodzkiego na wzgórzu. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

śniadanie. Opuszczenie pokoi. Zwiedzanie zamku chłopskiego w Rasnov. Przejazd do Branu, zwiedzanie XIV wiecznego Białego Zamku zwanego również zamkiem Drakuli. Przejazd do Sibiu, zwiedzanie m. in. starówki z Dużym i Małym Rynkiem, magistratu, Starego Ratusza, mostu Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schodów Fingerling, placu Hueţ, kościoła ewangelickiego, Prawosławnej Cerkwi Metropolitalnej Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego Miasta (zwanego Czerwonym Miastem). Przejazd do Alba Iulia. Zwiedzanie dawnej stolicy Siedmiogrodu Alba Iulia m.in.: twierdzy Alba Karolina z katedrą rzymskokatolicką p.w. św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz cerkwi koronacyjnej królów Rumunii. Następnie zwiedzanie Biblioteki Battyáneum, Sali Zjednoczenia, Uniwersytetu oraz renesansowych pałaców Miclosza i Apora.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

śniadanie, opuszczenie pokoi, wyjazd w drogę powrotną. Na trasie obiad i kolacja. Powrót w godzinach rannych.

 

Świadczenia zawarte w cenie:
- 1 nocleg w hotelu **/*** w Miszkolcu, 4 noclegi w hotelu *** w Złotych Piaskach, 1 nocleg w hotelu **/*** w Braszowie, 1 nocleg w hotelu **/*** Alba Iulia – pokoje 2, 3 os. z łazienką,
- 6 śniadań + 1 śniadanie w formie pakietu,
- 7 obiadokolacji, 1 obiad, 1 kolacja,
- transport komfortowym autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja),
- opieka pilota wycieczek,
- ubezpieczenie NNW i KL,
- taksa klimatyczna,

 

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
1790 zł
40 - 44
osób
1830 zł
35 - 39
osób
1880 zł
30 - 34
osób
1950 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne