Rzym- Piza-Florencja-Neapol- Capri

5-8 dni
2 650zł
samolot
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dzień 1

-12:25 Wylot do Rzymu. 14:50 Lądowanie w Rzymie. Przejazd w okolice Pizy.

Istnieje możliwość zatrzymania się na plaży nad morzem  w pobliżu miejscowości Albinia, pobyt nad morzem jest możliwy kosztem późniejszego przyjazdu do hotelu.

-19:00 Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

-8:00 Po śniadaniu przejazd do Pizy , urokliwego miasta przeżywającego rozkwit w średniowieczu.

W  programie zwiedzanie: Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża, czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie 200 lat!

-13:30 Przejazd do Florencji - perły Toskanii. Strzelające w niebo wieże już z daleka witają przybywających z całego świata miłośników włoskiej kultury i historii. Spacer po starym mieście. Zobaczymy katedrę Santa Maria del Fiore z wielką kopułą, największą ceglaną na świecie, która powstała w latach 1296 - 1436, dzwonnicę Campanile di Giotto. Ponadto będziemy mieli okazję podziwiać Baptysterium św. Jana, jedno z najstarszych budynków miasta z dziesięcioma płaskorzeźbami, uznanymi za arcydzieła wczesnego Renesansu oraz Palazzo Vecchio, przed którym stoi replika "Dawida" Michała Anioła.

-20:00 Kolacja, nocleg.

Dzień 3

-8:00 Po śniadaniu w hotelu przejazd do Watykanu komunikacją 11:00 Zwiedzanie Muzeów Watykańskich(16€) z unikatowymi eksponatami zgromadzonymi przez Stolicę Apostolską,  Kaplicy Sykstyńskiej (miejscem konklawe) i  freskami przedstawiającymi sceny ze Starego i Nowego Testamentu pędzla  Michała Anioła, wnętrza  Bazyliki Św. Piotra ze słynną ,,Pietą”, Kaplicy Św. Sebastiana z grobem Jana Pawła  II., Placu Św. Piotra z niezwykłą kolumnadą Berniniego i Spiżową Bramą oraz słynnym oknem Pałacu Papieskiego. Wejście (5€) lub wjazd windą (7€) na kopulę Bazyliki Św. Piotra z kąt rozpościera się widok a Rzym oraz ogrody Watykańskie. W godzinach popołudniowych  czas wolny następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 4

-Po śniadaniu w hotelu wykwaterowanie. Przejazd komunikacją publiczną do centrum Wiecznego Miasta  na zwiedzanie starożytnego Rzymu:  zwiedzanie z przewodnikiem wnętrza  Koloseum a także    Forum Romanum  ze słynną drogą Via Apia i Łukiem Konstantyna,   wzgórza kapitolińskiego, Ołtarza Ojczyzny z pomnikiem króla Wiktora Emanuela i grobem Nieznanego Żołnierza, Placu Weneckiego, Panteonu-świątyni wszystkich bogów (z grobem Rafaela). W godzinach popołudniowych czas wolny  a dla chętnych lunch (płatny dodatkowo we własnym zakresie). Następnie zwiedzanie Rzymu barokowego w tym:  Placu Navona z fontanną Czterech Rzek (placu pełnego artystów z całego świata głównie malarzy), Placu Hiszpańskiego, którego największą  atrakcją są najsłynniejsze schody w Europie  (znane z rzymskich pokazów mody), kawiarni Caffé  del Greco ( najbardziej znanej kawiarni w Rzymie, która powstała w 1760r a w której stałymi bywalcami byli m.in. Stendhal, Goethe, Byron, Liszt,  Fontanny di Trevi (którą  Federico Fellini  wykorzystał  jako scenografię w swoim filmie „La dolce Vita”).

-Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Neapolu na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień 5

-Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejsca, w którym powstała pizza, Neapolu, niezwykłego miasta, które ponoć nienawidzi się po jednym dniu, ale kocha bezgranicznie po tygodniu w nim spędzonym, spacer połączony ze zwiedzaniem m.in. Porta Capuana i Castel Capuana, w którym odbyły się zaślubiny króla Polski Zygmunta I i królowej Bony Sforzy, katedry Duomo, w której przechowywane są relikwie patrona miasta Św. Januarego, głównej siedziby dynastii Aragońskiej Castel Nuovo, spacer przez przykrytą szklaną kopułą wspaniałą Galerię Umberto I w kierunku pałacu hiszpańskich wicekrólów Palazzo Reale.

-Rejs na Capri - wyspę kwiatów, nazwaną tak przez Homera. Urok tej wyspy jest wynikiem wspaniałej, śródziemnomorskiej roślinności. Wiele kwiatów i zieleni nadaje temu skrawkowi lądu niepowtarzalny koloryt. Wyspa szczyci się również licznymi zabytkami w tym willami z czasów starożytnych. Wjazd kolejką szynową na ok. 400 m n.p.m. do centrum, a także spacer do kwiecistych ogrodów Augusta, skąd podziwiać będziemy piękną panoramę, słynne Faragliony (trzy wyłaniające się z morza skały) oraz Łuk Miłości - Arco del Amore. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

-Śniadanie. przejazd autokarem w okolice Wezuwiusza, którego potężna erupcja z 79 roku zniszczyła pobliskie Pompeje i Herkulanum, spacer po Polach Flegrejskich, kalderze super wulkanu o średnicy 13 kilometrów, pod którą znajduje się gigantyczne jezioro płynnej lawy, przejazd do Pompei, zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem pozostałości antycznego miasta zniszczonego przez wybuch wulkanu, spacer po dawnej kolonii rzymskiej, którą ponownie odsłoniły światu wykopaliska prowadzone od XVIII w., zwiedzanie najważniejszych obiektów w strefie archeologicznej, m.in. Forum z położonym obok Antiquarium, gdzie można zobaczyć odlewy ciał mieszkańców, Termy Stabiana i Vico del Lupinare antycznego domu publicznego, zwiedzanie najstarszego zachowanego amfiteatru na terytorium Włoch, Domy: Fauna, Vetii, Giulia Felice, spacer po jednej z głównych ulic miasta Via dell Abondanza, powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 7

-7:00 Śniadanie. 10:00 Monte Cassino - miejsca słynnej bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Odwiedzimy cmentarz żołnierzy polskich, grób gen. Andersa . Przejazd na lotnisko.

-15:30 Wylot z Rzymu

-18:10 Lądowanie w Warszawie

 

W cenie :

-Przejazd autokarem na ternie Włoch.

-Ubezpieczenie od NNW i KL.

-Zakwaterowanie w hotelach pokoje 2/3osobowe z łazienką 6 noclegów.

-Wyżywienie 6 śniadań, 6 obiadokolacji.

-Opieka  pilota.

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
2650 zł
40 - 44
osób
2700 zł
35 - 39
osób
2750 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne