BAŁKAŃSKIE PERŁY

5-8 dni
1 650zł
samolot
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

1 dzień

-Przejazd na lotnisko. Przelot do Belgradu o 13:10.

Zobaczymy stolicę byłej Jugosławii, obecnie stolicy Serbii należącej do najstarszych miast Europy. Jego historia liczy około 7000 lat. Najważniejszym punktem zwiedzania będzie Twierdza Kalemegdan- obszar ufortyfikowany wstępnie już za czasów celtyckich, a następnie za czasów rzymskich. Warto zobaczyć tutejsze masywne bramy, skromne i piękne cerkwie, tureckie grobowce oraz zajmujące ponad 50 sal Muzeum Wojskowe. Następnie Cerkiew Rużica- kościół znajdujący się w obrębie belgradzkiej twierdzy. Wewnątrz świątyni znajduje się ikonostas wyrzeźbiony przez Kosta Todorovića, zawierający obrazy o znacznej wartości, malowane przez Rafailo Momčilovića, zdobienia ścian wykonane zostały przez rosyjskiego artystę Andreja Bicenko. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Stare Miasto wraz z kamieniczkami, świątyniami, najbardziej wartościowymi muzeami Belgradu, wąskimi uliczkami pełnymi kawiarenek, sklepików i niepowtarzalnego czaru minionych wieków. Na zakończenie odwiedzimy Pałac Księżnej Ljubicy, znajdujący się w obrębie starego miasta. Dziś pełni funkcję muzeum. Obiadokolacja nocleg.

2 dzień

-Śniadanie. Zwiedzanie Sarajewa- stolicy Bośni i Hercegowiny, miasto będące esencją Bałkanów, gdzie od wieków sąsiadują ze sobą prawosławne cerkwie, katolickie kościoły, islamskie meczety i żydowskie synagogi. Spacer po starówce, gdzie centralnym punktem jest plac ze studnią miejską Sebilji. Dziś znajdują się tu kawiarnie i liczne sklepy z pamiątkami. Następnie sarajewski ratusz znajdujący się na skraju starego miasta, który podczas wojny domowej w latach dziewięćdziesiątych, służył jako biblioteka. Odwiedzimy również niezwykłe miejsce jakim jest Meczet Gazi Husrev Bega z 1530r. Uważany za najważniejszy w całej Bośni. Czas wolny na zakup pamiątek.

Zwiedzanie Mostaru- nieformalnej stolicy Hercegowiny, położonej pomiędzy górami w szerokiej dolinie Neretwy. Będziemy mieli możliwość podziwiania XVI wiecznego kamiennego Starego Mostu nad szmaragdową Neretwą- najstarszego obiektu w mieście, wybudowanego w 1566 r., który został zburzony przez Chorwatów podczas wojny w 1993 i ponownie odbudowany w 2004 roku.

 Następnie przejazd do Medugorie- świętego miejsca katolików, gdzie z całego świata przybywają wierni. Miejsce to od czerwca 1981 roku, kiedy to Matka Boska objawiła się sześciorgu dzieciom, stało się miejscem pielgrzymek oraz ośrodkiem odnowy życia religijnego. Będziemy mieli możliwość uczestniczenia w modlitwie oraz zwiedzimy miasto z trzema strefami, klasztorem, wzgórzem objawienia- Podbrdo- miejscem pierwszych objawień. Obiadokolacja nocleg (500km.)

3 dzień

-Po śniadaniu  przejazd do Kotoru, czarnogórskiej perły z listy UNESCO. To portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu górskiego Lovćen. Krajobraz tej części wybrzeża porównywany jest z norweskimi fiordami. W programie m.in. Katedra św.Trifuna i symbol miasta - wieża zegarowa z XVI w. przejazd do Budvy. Zobaczymy Stare Miasto Budva, z murami obronnymi z XV w., z zespołem bram i fortyfikacji oraz uroczymi kamiennymi uliczkami. Obiadokolacja, nocleg. (ok. 200km)

4 dzień

-Śniadanie, dzień wolny na plaży obiadokolacja nocleg.

5 dzień

-Przejazd do Chorwacji, by podziwiać przepięknie położony, pełen niezwykłych zabytków - Dubrownik (UNESCO). Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z najstarszą apteką. Przejazd do hotelu na Riw. Makarskiej lub w Neum, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd do Park Narodowego Jezior Plitwickich, jego największą atrakcją jest 16 jezior krasowych połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Przejazd do Zagrzebia- wieża Lotrscak zbudowana na planie kwadratu, główny punkt widokowy starego miasta, następnie kościół św. Katarzyny, z zachowanym wewnątrz wspaniałym ołtarzem z 1762 roku oraz dekoracjami z lat dwudziestych XVIII wieku, przedstawiającymi sceny z życia św. Katarzyny; plac i kościół św. Marka, katedra św. Szczepana, Medvedgrad- ruiny średniowiecznego zamczyska z kaplicą i lochami usytuowane na wzgórzu. Ostatnim punktem zwiedzania będzie Tkalc- najbardziej popularny deptak w mieście i nierozłączna część planu zwiedzania miasta. Przejazd do Splitu- drugiego co do wielkości miasta Chorwacji. Zwiedzanie miasta, które zaskakuje swym niewiarygodnym urokiem. Zobaczymy Pałac Dioklecjana, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, z którego wiele fragmentów zachowało się w bardzo dobrym stanie, Perystyl- główny plac pałacowy otoczony kolumnami , na którym niegdyś zbierał się lud, katedra św. Dujmy- dawne mauzoleum Dioklecjana. Przejazd do Baśka Voda. Obiadokolacja. Nocleg.(450km)

7 dzień

-Śniadanie, przejazd na lotnisko do Belgradu (400km).

-Wylot do Polski o 14:00

 

W cenie :

-Przejazd autokarem i ubezpieczenie.

-Zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z programem.

-Opieka licencjonowanego  pilota na całej trasie.

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
1650 zł
40 - 44
osób
1730 zł
35 - 39
osób
1850 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne