Góry Świętokrzyskie – Sandomierz

Góry Świętokrzyskie – Sandomierz

2 dni
290zł
autokar
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

1 dzień

 - Jaskinia Raj jest typową jaskinią krasową rozwiniętą w wapieniach. Choć niewielka, wyróżnia się wśród polskich jaskiń bogatą i dobrze zachowaną szatą naciekową.

Pierwsze centrum Neandertalczyka to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki.

 - Chęciny – zwiedzimy ruiny zamku.

 - W Górach Świętokrzyskich wyruszymy na wyprawę z przewodnikiem. Zwiedzimy Święty Krzyż - zespół klasztorny na Łysej Górze wybudowany – według legendy – w miejscu wskazanym przez anioła. Odwiedzimy piękną barokową Kaplicę Oleśnickich z relikwiami Św. Krzyża, Muzeum Misyjne oraz słynne Gołoborze – jedno z największych w Środkowej Europie, powstałe w plejstocenie podczas zlodowacenia bałtyckiego.

 - Obiadokolacja i zakwaterowanie.

 

2 dzień

 - Po śniadaniu ruszymy do Baranowa Sandomierskiego - perły renesansu. Przepiękny dziedziniec zamku i pieczołowicie odrestaurowane komnaty czekają na wszystkich, którzy zechcą przenieść się w świat dzielnych rycerzy i pięknych dam dworu. Zamek w Baranowie Sandomierskim nie bez przyczyny nazywany jest „małym Wawelem” – to w nim kręcono sceny do kultowego polskiego serialu pt. „Czarne chmury”.

 - W Sandomierzu zwiedzimy Rynek z ratuszem, kamieniczki, dom Długosza – skarbnicę dzieł sztuki sakralnej i pamiątek związanych z historią Sandomierza i bazylikę fundacji Kazimierza Wielkiego. Z zamku królewskiego wyruszymy w dalszą drogę poprzez Wąwóz Jadwigi i Wąwóz Piszczele do kościoła św. Jakuba. Zejdziemy również do owianych legendami lochów sandomierskich.

 - Obiad, powrót w późnych godzinach wieczornych.

 

Świadczenia w cenie imprezy:

 - Przejazd autokarem klasy LUX i ubezpieczenie NNW.

 - Zakwaterowanie i wyżywienie według programu.

 - Opieka pilota.

Bilety wstępu i przewodnicy lokalni płatni dodatkowo.

 

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
290 zł
40 - 44
osób
300 zł
35 - 39
osób
310 zł
30 - 34
osób
320 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne