Włochy

5-8 dni
2 990zł
samolot
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dzień 1

13:30 Podstawienie autokaru, przejazd na lotnisko w Warszawie.

18:25 Wylot do Mediolanu/Bergamo.

20:30 Transfer do hotelu zakwaterowanie, kolacja w okolicach Bergamo.

 

Dzień 2

Śniadanie, przejazd do Mediolanu. Wizytę rozpoczniemy na Placu Katedralnym gdzie znajduje się  gotycka katedra zwana "poematem w marmurze". Przejdziemy galerią Vitorrio Emanuele II - eleganckim wielopiętrowym pasażem, do najsłynniejszej opery świata - La Scali. Zakończymy wizytą przy Castello Sforzesco imponującym zamku władcy Mediolanu Ludovica Sforzy. Kolacja i nocleg w okolicy Turynu.

 

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do Turynu – Katedra w której przechowywany jest Całun Turyński, Palazzo Reale, Katedra św. Jana, wjazd kolejką do Bazyliki Superga.

Przejazd do Cannes - najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej. Zwiedzanie miasta: historyczna dzielnica Le Suquet, promenada La Croisette, Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd, stary port.

Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 4

Śniadanie. Wykwaterowanie.

Zwiedzanie Monako: Rampe Major; Place du Palais przed Pałacem Książęcym wzniesionym na szczycie Rocher, katedra św. Mikołaja, w której znajdują się groby biskupów i monakijskich książąt, w tym Gracji Patrycji i Rainiera III .

Zwiedzanie Monte Carlo. Filiżankę kawy w Café de Paris, najbardziej znanym miejscu spotkań w Księstwie, położonym w sercu Monte Carlo, tuż przy najsławniejszej budowli miasta – wspaniałym Grand Casino.

Przejazd przez Menton do Włoch, gdzie na krótko zawitamy do San Remo – stolicy włoskiej piosenki.

Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 5

Śniadanie.

Czas wolny, Plażowanie.

Obiadokolacja.

 

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Pizy , urokliwego miasta przeżywającego rozkwit w średniowieczu. W  programie zwiedzanie: Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża, czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie 200 lat! Przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore przykrytej wspaniałą kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Wieczorem przejazd do winnicy zwiedzanie połączone z degustacją. Kolacja i nocleg w okolicy Bolonii. (Trasa ok. 200km).

 

Dzień 7

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Padwy - słynnego miasta uniwersyteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiowali Kopernik i Kochanowski. Miasto związane jest z życiem i działalnością św. Antoniego. Wizyta w bazylice z grobem i relikwiami świętego. Spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Czas wolny.

Przejazd do Wenecji. Rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka.  Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez plac św. Marka z wejściem do bazyliki św. Marka, następnie do Ponte di Rialto. Czas wolny. Kolacja nocleg w okolicy Wenecji. (Trasa ok. 200km).

 

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Werony, miasta znanego z dramatu Williama Szekspira "Romeo i Julia". Chociaż dzieło powstało w XVI w., miasto i bohaterowie dramatu wciąż są symbolami romantycznej miłości. Spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa di Capuleti ze słynnym balkonem Julii. Czas wolny. Przejazd nad Jezioro Garda, największe i najpopularniejsze jezioro Włoch. Droga wiedzie do Sirmione z bajkowym zamkiem rodziny Scaligerich. Spacer po miasteczku. Transfer na lotnisko w Mediolanie. (Trasa ok. 250km).

21:00 wylot do Polski. 23:05 Przylot do Polski. Przyjazd ok 2:00 w nocy.

 

W cenie :

-Przejazd autokarem na lotnisko do Warszawy oraz objazd po Włoszech.

-Ubezpieczenie od NNW i kosztów leczenia.

-Zakwaterowanie w hotelach trzygwiazdkowych pokoje 2/3osobowe z łazienką.

-Wyżywienie7 śniadania, 7 kolacje.

-Opieka  pilota.

-Przelot samolotem z Warszawy do Mediolanu i z Mediolanu do Warszawy.

-W cenie wliczony jest bagaż podręczny o następujących parametrach: 55x40x20cm, waga do 10 kg

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
2990 zł
40 - 44
osób
3050 zł
35 - 39
osób
3150 zł
30 - 34
osób
3250 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne