Rzym-Florencja-Neapol

5-8 dni
2 240zł
samolot
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

1 dzień

 -Zbiórka uczestników na lotnisku. Przylot do Rzymu. Transfer do hotelu.

 -Zakwaterowanie, obiadokolacja.

2 dzień

 -Śniadanie.

-Wyjazd komunikacją publiczną na zwiedzanie Muzeów Watykańskich (16 EUR), kaplicy Sykstyńskiej, Bazyliki Św. Piotra i grobu Jana Pawła II. Czas wolny. Po południu Rzym Starożytny (fora cesarskie, Kapitol, Panteon). Fakultatywnie możliwość zwiedzenia Forum Romanum i Colosseum (ok. 14 EUR). Dla chętnych możliwość zwiedzenia Zamku Św. Anioła (ok. 12 EUR).

 -Obiadokoacja.

3 dzień

 -Po śniadaniu przejazd do Neapolu lub wyspę Capri.

 -Śniadanie w hotelu. następnie przejazd do Neapolu. panoramiczne zwiedzanie miasta położonego u stóp wezuwiusza. zobaczymy między innymi centrum historyczne, Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, Bazylikę Św. Franciszka Paoli, Operę San Carlo oraz Galerię Umberto I.

 -Lub rejs na Capri (dodatkowo 40€ cena promu) - wyspę kwiatów, nazwaną tak przez Homera. Urok tej wyspy jest wynikiem wspaniałej, śródziemnomorskiej roślinności. Wiele kwiatów i zieleni nadaje temu skrawkowi lądu niepowtarzalny koloryt. Wyspa szczyci się również licznymi zabytkami w tym willami z czasów starożytnych. Powrót do hotelu.

 -Przejazd do hotelu obiadokolacja.

4 dzień

 -Śniadanie w hotelu. Przejazd do Florencji - perły Toskanii. Strzelające w niebo wieże już z daleka witają przybywających z całego świata miłośników włoskiej kultury i historii. Spacer po starym mieście. Zobaczymy katedrę Santa Maria del Fiore z wielką kopułą, największą ceglaną na świecie, która powstała w latach 1296 - 1436, dzwonnicę Campanile di Giotto. Ponadto będziemy mieli okazję podziwiać Baptysterium św. Jana, jedno z najstarszych budynków miasta z dziesięcioma płaskorzeźbami, uznanymi za arcydzieła wczesnego Renesansu oraz Palazzo Vecchio, przed którym stoi replika "Dawida" Michała Anioła

 -Nocleg w hotelu, obiadokolacja.

5 dzień

 -Śniadanie.

 -Wyjazd komunikacją publiczną na dalsze zwiedzanie Rzymu. Bazylika Św. Jana na Lateranie, Schody Hiszpańskie. Spacer po parku Villa Borgesse w którym znajduje się mi.n świątynia Diany, świątynia Eskulapa, Piazza di Siena oraz popiersia sławnych włoskich artystów, polityków i ludzi nauki. Panorama Rzymu ze wzgórza Pincio, Piazza del Popolo gdzie mieści się kościół Santa Maria del Popolo, w którym znajdują się m.in. obrazy Carravaggio. Plac Wenecki, Plac Navona, fontanna di Trevi.

 -Wykwaterowanie przejazd na lotnisko. Przelot do Polski.

 

Świadczenia w cenie imprezy:

 -Przelot samolotem i ubezpieczenie NNW+KL.

 -Zakwaterowanie i wyżywienie według programu.

 -Opieka pilota.

 -Przejazdy autokarem na terenie Włoch.

 -W cenie wliczony jest bagaż podręczny.

 -Rejs promem na Capri.

 

Cena podstawowa nie obejmuje:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, biletów komunikacji miejskiej w Rzymie. Od 60€ do 90€ w zależności od wybranych miejsc do zwiedzania.

 Za dopłatą +130zł można zakupić dodatkowy bagaż rejestrowany.

 

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
2240 zł
40 - 44
osób
2290 zł
35 - 39
osób
2370 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne