Katalonia

5-8 dni
2 190zł
samolot
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dzień 1

21:00 Wylot do Barcelony.

Transfer do hotelu na Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie BARCELONY. Spacer po Parku Güell wśród bajecznej małej architektury i bujnej roślinności, wpisanym na listę UNESCO. Wizyta na słynnym stadionie Europy: Camp Nou, będącym jednym z symboli Katalonii. Wjazd kolejką linową na wzgórze Montjuïc z kompleksem obiektów kulturalnych i sportowych. Ze wzgórza rozciąga się imponujący widok na Barcelonę. Przejście w kierunku Portu Olimpijskiego, Wizyta w słynnym barcelońskim oceanarium, gdzie idąc przezroczystym tunelem o długości 80 m, można podziwiać ciekawy podwodny świat. Wieczorem udział w pokazie fontann z efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejście obok Sagrada Família – świątyni uznawanej za największe dzieło Antonio Gaudíego. Zwiedzanie dzielnicy Eixample, gdzie znajdują się najsłynniejsze budynki zaprojektowane przez wybitnego architekta Antonio Gaudíego, które stały się symbolem i wizytówką Barcelony. Spacer po Passeig de Gràcia, gdzie stoją domy zaprojektowane przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Milà, Casa Batlló, i innych słynnych architektów: Lluísa Domènech i Montanera oraz Josepa Puig i Cadafalcha. Spacer po Las Ramblas – głównym deptaku, na którym gromadzą się uliczni artyści i sprzedawcy kwiatów, a który Victor Hugo nazwał najbarwniejszą i najciekawszą ulicą Europy. Wizyta na słynnym barcelońskim targu La Boqueria. Następnie czas do sypozycji na plaży Barcelony.  Spacer malowniczymi średniowiecznymi uliczkami Dzielnicy Gotyckiej, wśród zabytkowych kamienic i kościołów. Zwiedzanie katedry poświęconej św Wieczorem fakultatywny spektakl flamenco połączony z kolacją (za dodatkową opłatą na miejscu). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Śniadanie. Przejazd do  Girony, miasto znane jest przede wszystkim, ze swojego Starego Miasta, które uznaje się za jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek. Wśród wielu zabytków, tego otoczonego potężnymi murami miejskimi miasta, stanowi monumentalna katedra. Oprócz tej budowli będzie okazja, by zobaczyć także: łaźnie arabskie, uniwersytet czy dzielnicę żydowską. W Figueras gdzie znajduje się niezwykłe muzeum Salvadora Dali z ciekawymi,  zaskakującymi i niekonwencjonalnymi pracami mistrza. Wiele ze znajdujących się w nim wystaw,  stworzonych jest w formie interaktywnej. W muzeum znajduje się również wystawa niesamowitej biżuterii zaprojektowanej przez Dalego.  Późnym wieczorem  powrót na nocleg do hotelu. Kolacja.

Dzień 5

Śniadanie. Po wykwaterowaniu wybierzemy się na wycieczkę do Klasztoru Montserrat, gdzie grupa weźmie udział w audiowizualnym zwiedzaniu klasztoru oraz odwiedzi Sanktuarium ,,Czarnej Madonny z Montserrat". Montserrat to góra (1236 m n.p.m.) oddalona o 40 km na północny-zachód od Barcelony. Mieści się tu jeden z najsławniejszych klasztorów na świecie. Montserrat to cel pielgrzymek chrześcijan z całej Europy. Przyciąga tu nie tylko kult Matki Boskiej La Moreneta, ale również wspaniała architektura klasztoru usytuowanego na wysokości 1000 m n.p.m., jego legenda, historia, oraz piękne widoki roztaczające się z wież budynku.

Przejazd na lotnisko. Wylot o godz. 17:15, przylot do Warszawy o godz. 20:20.

 

Świadczenia w cenie imprezy:

 -Ubezpieczenie NNW+KL.

 -Zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu na Costa Brava pokoje 2 osobowe z łazienkami.

 -Opieka pilota.

 -Transfer autokarem w Hiszpanii.

 -W cenie wliczony jest bagaż podręczny.

 

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
2190 zł
40 - 44
osób
2250 zł
35 - 39
osób
2300 zł
30 - 34
osób
2400 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne