Sycylia

5-8 dni
3 370zł
samolot
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

1 dzień

-Zbiórka uczestników przejazd na lotnisko. Przylot do Przylot do Katanii. Transfer do hotelu w pn.-wsch. wyspy okolice Katanii.

-Obiadokolacja.

2 dzień

-Śniadanie.

-Po śniadaniu przejazd na Etnę - największy i najwyższy czynny wulkan w Europie - wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m. Spacer po jednym z wygasłych kraterów oraz opcjonalnie możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość ok. 3000 m n.p.m., w pobliże głównego krateru (+75€). Przejazd do malowniczego kanionu rzeki Alcantara. Możliwość spaceru w głąb niezwykłego wąwozu wyrzeźbionego w czarnych bazaltowych skałach przez wartki nurt rzeki. Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy  najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do hotelu na nocleg.

-Obiadokolacja.

3 dzień

-Śniadanie.

-Po śniadaniu rejs na Wyspy Liparyjskie (Vulcano, Lipari) malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego. Możliwość kąpieli w błotach siarkowych, plażowania lub wspinaczki na krater.

-Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

-Śniadanie.

-Wycieczka do Syrakuz - jednego z najpotężniejszych miast greckich w czasach starożytnych. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawiane są dramaty klasyków greckich, zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą „Ucho Dionizjusza”. Przejazd na starówkę położoną na wysepce Ortigia, gdzie znajduje się barokowa katedra zbudowana w dawnych murach świątyni greckiej. Przejazd do Noto stolicy baroku sycylijskiego. Spacer po niezwykłym miasteczku uznanym przez Unesco za zabytek klasy światowej. Przejazd od Katanii, największego i najbardziej dynamicznie rozwijającego się miasta na wschodnim wybrzeżu. Oryginalny charakter Katania zawdzięcza użyciu do budowy domów i kościołów kamienia wulkanicznego, który ładnie kontrastuje z białymi dekoracjami. Zwiedzanie katedry św. Agaty. Powrót do hotelu, nocleg.

-Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

-Śniadanie.

-przejazd przez centrum wyspy w kierunku zachodniego wybrzeża. Po drodze zwiedzanie Villa del Casale (willi rzymskiej nieopodal Piazza Armerina) - jednego z najbardziej niezwykłych zabytków, przyozdobionego przepięknymi mozaikami posadzkowymi. Przejazd do Agrigento i zwiedzanie Doliny Świątyń - wspaniale zachowanego zespołu świątyń greckich.

-Przejazd do hotelu w okolicy Castelvetrano, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

-Śniadanie.

-Erice - średniowieczne, kamienne miasteczko położone na szczycie góry z piękną panoramą na Wyspy Egadzkie. Następnie przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża  płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Przejazd przez Marsalę dawne fenickie miasto, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie. Wizyta w winiarni, możliwość degustacji wina Marsala.

-Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

-Śniadanie.

-Przejazd do Palermo i zwiedzanie zaskakującej, pełnej kontrastów stolicy wyspy z katedrą budowaną przez kilka stuleci. Przejazd od pobliskiego Monreale, zwiedzanie majestatycznej katedry z czasów normandzkich, którą zdobi w środku ponad 6000 m2 przepięknych, złotych mozaik.

-Przejazd do hotelu obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

-Śniadanie.

-Wykwaterowanie przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Powrót autokarem.

 

W cenie:

-Przejazd autokarem, ubezpieczenie, przelot samolotem.

-Zakwaterowanie 7x śniadania i 7x obiadokolacje.

-Opieka licencjonowanego pilota na całej trasie.

-W cenie wliczony jest bagaż podręczny.

 

 

 

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
3370 zł
40 - 44
osób
3450 zł
35 - 39
osób
3500 zł
30 - 34
osób
3550 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne