Rumunia - Transylwania

5-8 dni
1 390zł
autokar
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dzień 1

Wyjazd wczesne godzinny ranne. Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry.

Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2

Przyjazd do Alba Julia, zwiedzanie cytadeli Alba Carolina, katedry oraz zespołu katedralnego Świętej Trójcy. Przejazd do Sybinu - miasta artystów, w którym zobaczymy budynkiz „oczami”, XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny „Most Kłamców”, a także słynne Muzeum Brukhentala. Zakwaterowanie  w hotelu na terenie miasta oraz kolacja.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Targoviste, gdzie znajduje się jedyny zachowany na Wołoszczyźnie gród hospodarski, w którym rezydował słynny Hrabia Drakula. Na szczególną uwagę zasługuje „Wieża Zachodzącego Słońca”, która jest symbolem dworu. Przyjazd do Predeal na nocleg oraz tradycyjną kolację rumuńską.

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Zamku Peles zwanego „Perłą Karpat” oraz pałacu Peliso. Później zobaczymy położony na przełęczy biały zamek w Branie, znany jako „Zamek Drakuli”, choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Dzień zakończymy w Braszowie, gdzie zwiedzimy stare miasto, między innymi Plac Sfatului z miejskim ratuszem, gotycki „Czarny Kościół” oraz budynek starej szkoły z pomnikiem reformatora Johannesa Honterusa. Nocleg w hotelu w Predeal oraz kolacja.

Dzień 5

Śniadanie. Zwiedzanie tradycyjnej wsi saskich osadników Prejmer z warownym kościołem wpisanym na Listę UNESCO. Następnie przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym według legendy urodził się Wlad Palownik. Udamy się na spacer po centrum również wpisanym na Listę UNESCO, gdzie zobaczymy między innymi: Wieżę Zegarową z muzeum historii, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej, dom, w którym w 1431 roku przyszedł na świat Drakula oraz zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche. Następnie udamy się na tradycyjny poczęstunek transylwański. Po południu wyjazd w kierunku Węgier. Zakwaterowanie w hotelu w Egerze oraz kolacja.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Doliny Pięknej Pani czyli Szépasszony-völgy. Jest to miejsce, gdzie znajdują się piwnice służące do przechowywania i serwowania produkowanych w okolicy win. Po degustacji istnieje możliwość dokonania zakupów. Następnie chwila relaksu w Grocie Demjen z wodami termalnymi. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Obiad w drodze powrotnej. Przyjazd około godziny 2:00 w nocy.

 

W cenie:

-Przejazd autokarem, ubezpieczenie.

-Zakwaterowanie w  hotelach, 5 noclegów, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

-Wyżywienie zgodnie z programem.

-Opieka pilota na całej trasie.

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
1390 zł
40 - 44
osób
1440 zł
35 - 39
osób
1490 zł
30 - 34
osób
1570 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne