Szkocja

5-8 dni
3 590zł
samolot
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dzień 1

Podstawienie autokaru, przejazd na lotnisko do Warszawy.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Glasgow. Zwiedzanie katedry św. Mungo – jedynej wzniesionej przed reformacją katedry w Szkocji, która zachowała się do dziś bez większych zniszczeń. Spacer George Street – główną arterią miasta. Pełna sklepów, kawiarni i restauracji, daje niemal nieograniczone możliwości zakupów oraz relaksu przy kawie. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Glasgow. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Szkocji – Edynburga. Spacer Royal Mile – główną, najstarszą ulicą miasta – do starego miasta, następnie do Lawnmarket. Na przedłużeniu Royal Mile znajdują się kamienice związane z jednym z najsłynniejszych pisarzy Szkocji, Robertem Louisem Stevensonem („Dziwna historia doktora Jekylla i pana Hyde’a”), zaułek Brodiego, będący świadkiem historii, która stała się inspiracją dla pisarza. Ostatnim odcinkiem Royal Mile jest High Street, jej zakończeniem zaś Parlament Square z licznymi historycznymi zabudowaniami. Zwiedzanie zamku edynburskiego, symbolu Szkocji, jednego z najstarszych i największych zamków w Wielkiej Brytanii. Twierdza, której historia sięga IX w., została wzniesiona na 120-metrowej skale i jest jedną z nielicznych budowli warownych z własnym garnizonem wojskowym. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Edynburga, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do St Andrews w hrabstwie Fife – siedziby najstarszego w Szkocji uniwersytetu. Znajdują się tu także jedne z najstarszych pól golfowych na świecie. Zwiedzanie zamku św. Andrzeja z XII w., gdzie rozegrało się wiele dramatycznych historii w czasach reformacji. Zwiedzanie ruin katedry św. Andrzeja – niegdyś największej i najwspanialszej katedry w Szkocji. Do dzisiaj zachowała się jedynie wieża św. Rule o wysokości 32 m i mury, z których najdłuższy ma 105 m. Ruiny katedry na tle cmentarza obrazują mroczny klimat czasów reformacji. Przejazd do słynnego zamku Glamis. Zwiedzanie zamku, gdzie rozgrywała się akcja Szekspirowskiego „Makbeta” i gdzie urodziła się oraz spędziła dzieciństwo matka królowej Elżbiety II. Przejazd do hotelu w okolicy Dundee, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do zamku Balmoral nad rzeką Dee, ulubionej letniej rezydencji rodziny królewskiej. Jego charakterystycznym elementem jest potężna wieża na planie kwadratu z okrągłą wieżyczką na szczycie. Przejazd do Speyside, regionu słynącego z produkcji whisky. Zwiedzanie założonej w 1887 r. w Dufftown destylarni Glenfiddich, gdzie produkuje się jedną z najbardziej popularnych na świecie whisky. Czas na zakupy. Przejazd do Elgin w hrabstwie Moray. Zwiedzanie malowniczych ruin katedry Elgin z 1224 r., uważanej niegdyś za najpiękniejszy kościół w Szkocji. Spacer po Ogrodzie Biblijnym w pobliżu katedry, gdzie rosną wszystkie wymienione w Biblii rośliny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Inverness, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ruin zamku Urquhart, malowniczo położonego nad jeziorem Loch Ness. Odosobniony zamek na skalistym brzegu mrocznego jeziora jest miejscem romantycznym i tajemniczym. Niezwykłą atmosferę podsycają liczne legendy i historie sławiące Nessie – potwora, który przetrwał miliony lat w jeziorze. Przejazd na Wyspę Skye, gdzie wśród jezior i wszechobecnej mgły górują niedostępne skaliste szczyty Cuillins. Zwiedzanie zamku Eilean Donan na wyspie Loch Duich. Zamek wzniesiony w 1220 r. przez szkockiego króla Aleksandra II zachował swój unikalny klimat i był plenerem do filmów „Nieśmiertelny” i „Świat to za mało”. Przejazd do hotelu w okolicy Fort William/Oban, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice Inveraray w hrabstwie Argyll i Bute. Zwiedzanie zamku Inveraray, który słynie z ciekawego połączenia elementów baroku, neogotyku i stylu palladiańskiego. Salon zamku, gdzie mieści się wspaniała kolekcja XVIII-wiecznej broni, uznany jest za najwyższe pomieszczenie w całej Szkocji. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Glasgow, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Stirling. Miasto zapisało się na kartach historii, kiedy w 1297 r. armia szkocka pod dowództwem Williama Wallace’a pokonała tam Anglików. Zwiedzanie zamku Stirling, gdzie w 1543 r. odbyła się koronacja Marii Stuart. Niegdyś ulubiona rezydencja monarchii Stuartów, dziś uznawana jest za perłę szkockiego renesansu. Spacer starym miastem przy pozostałościach murów miejskich (najlepiej zachowane mury miejskie w Szkocji). Czas wolny. Przejazd do zamku Blair – siedziby rodu Atthol, jednego z najstarszych rodów szkockich. Właściciel zamku posiada jedyną w Europie prywatną armię. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.
 

Świadczenia w cenie imprezy:

-Zwiedzanie autokarem Szkocji.

-Ubezpieczenie od NNW i kosztów leczenia.

-Zakwaterowanie w hotelach pokoje 2/3 osobowe z łazienką.

-Wyżywienie 7 śniadania, 7 kolacje.

-Przelot samolotem.

-W cenie wliczony jest bagaż podręczny.

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
3590 zł
40 - 44
osób
3650 zł
35 - 39
osób
3750 zł
30 - 34
osób
3850 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne