Sandomierz – Lublin

Sandomierz – Lublin

2 dni
270zł
autokar
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

1 dzień

 - Przyjazd do Sandomierza zwiedzimy Rynek z ratuszem, kamieniczki, dom Długosza – skarbnicę dzieł sztuki sakralnej i pamiątek związanych z historią Sandomierza i bazylikę fundacji Kazimierza Wielkiego. Z zamku królewskiego wyruszymy w dalszą drogę poprzez Wąwóz Jadwigi i Wąwóz Piszczele do kościoła św. Jakuba. Zejdziemy również do owianych legendami lochów sandomierskich.

 - Obiadokolacja i zakwaterowanie.

 2 dzień

 - Po śniadaniu przejedziemy do Lublina.

 - Zwiedzaniem z przewodnikiem, ratusz - mamy stąd widok na Bramę Krakowską, pozostałość murów obronnych z XV wieku. Przechodząc przez bramę, udajemy się na magiczne Stare Miasto. Idziemy, aż do katedry. Po drodze mijamy średniowieczną wieżę obronną z cegły.

 - Następnie wyruszamy w kierunku Trybunału Koronnego. Po drodze możemy podziwiać zabytkowe kamienice - Lubomelskich, Klonowica, Konopniców, Wieniawskich.

 - Z boku trybunału, od strony katedry, znajduje się wejście do podziemi - ciekawa i pouczająca trasa. Po zwiedzeniu podziemi możemy zahaczyć o Piwnicę pod Fortunączerwoną kamienicę Lubomelskich, gdzie możemy obejrzeć ciekawą, nowoczesną wystawę multimedialną.

 - Dalej wyruszamy w dół, mijamy Plac po Farze i dochodzimy do Bramy Grodzkiej. Znajduje się Teatr NN oraz makieta dawnej dzielnicy żydowskiej, która usytuowana była przed wojną wokół zamku.

 - I pewnie dzień już się prawie kończy, a tu jeszcze trzeba wpaść na zamek i obejrzeć  wystawy stałe - malarstwo, militaria, oraz Kaplicę Trójcy Świętej, absolutny hit turystyczny, na skalę europejską. Średniowieczne freski kaplicy stanowią unikatowe dzieło sztuki. Nie można tego ominąć będąc w Lublinie.

 - Obóz koncentracyjny na Majdanku. Był to obóz zagłady, nie pracy, ekspozycja jest tylko dla dorosłych i dzieci powyżej 14 r.ż. Zachowały się do dzisiaj baraki, buty więźniów, włosy, przedmioty codziennego użytku. Nienaruszone budynki krematorium milcząco świadczą o tych okrutnych czasach.

 - Obiad na trasie. Powrót.

 

Świadczenia w cenie imprezy:

 - Przejazd autokarem klasy LUX i ubezpieczenie NNW.

 - Zakwaterowanie i wyżywienie według programu.

 - Opieka pilota.

Bilety wstępu i przewodnicy lokalni płani dodatkowo.

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
270 zł
40 - 44
osób
290 zł
35 - 39
osób
310 zł
30 - 34
osób
330 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne