Bawaria

5-8 dni
1 250zł
autokar
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

1 dzień

Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd na nocleg w okolice czesko-niemiecko.

Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. 

2 dzień

Śniadanie. Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Monachium – stolicy Bawarii. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w muzeum motoryzacji BMW,  zlokalizowanym w  Parku Olimpijskim. Obejrzymy ciekawe, współczesne  „rzeźby na czterech kołach” oraz imponującą wystawę motocykli.  Następnie przejazd do starej części wyznaczonej przez Marienplatz wokół której rozciąga się strefa ruchu pieszego.  Trzy dawne bramy miejskie i wspaniały Ratusz pośrodku placu przypominają o długiej historii miasta, które dziś pozostaje synonimem nowoczesności.  Zwiedzanie Starego Miasta: kościół NMP , Ratusz, , kościół św. Michała. Przejazd do Zamku Nyphenburg  - rezydencja Wittelsbachów  spacer po ogrodach. W trakcie zwiedzania czas wolny w centrum miasta. Obiadokolacja i nocleg w Monachium.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do słynnego na całym świecie zakątka Bawarii, w okolice Schwangau. Zwiedzanie najbardziej znanego zamku Ludwika Bawarskiego - Neunschwanstein oraz zamku Hohenschwangau, który należał do rodziców Ludwika II. Zamek swoim przepychem i dbałością o każdy szczegół budzi niekłamany podziw zwiedzających, a mało kto wie, że była to jedna z najnowocześniejszych budowli tamtych czasów – jako pierwszy w Niemczech posiadał instalację centralnego ogrzewania.  Następnie przejazd do Prien nad jezioro Chiemsee, gdzie czeka nas przeprawa stateczkiem na wyspę Herreninsel, na której znajduje się największy z zamków Ludwika Bawarskiego, będący kopią pałacu wersalskiego. Spacer po parku. Powrót na ląd stały – kolacja. Następnie przejazd do Salzburga na nocleg.

4 dzień

Śniadanie, a po śniadaniu  zwiedzanie Salzburga.  Salzburg, którego starówka, w 1996 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, miasto rodzinne Mozarta należy do największych atrakcji turystycznych Austrii. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem (ok. 3 h) m. in.: Stare Miasto, Katedra św. Ruprechta, Kościół św. Piotra, twierdza Hohensalzburg - panorama miasta. Po zwiedzaniu przejazd w okolice Mikulova w Czechach  na obiadokolację i nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną.

Obiad na trasie. Powrót w godzinach nocnych.

 

Świadczenia w cenie imprezy:

 -Przejazd autokarem klasy LUX i ubezpieczenie NNW.

 -Zakwaterowanie i wyżywienie według programu.

 -Opieka pilota.

 

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
1250 zł
40 - 44
osób
1295 zł
35 - 39
osób
1350 zł
30 - 34
osób
1395 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne