Gruzja

9-14 dni
2 960zł
samolot
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dzień 1

-20:30 Zbiórka Uczestników wycieczki na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie w hali odlotów. Odprawa paszportowo-celna.

-22:30 Wylot do Tbilisi samolotem PLL LOT.

Dzień 2

-4:05 Przylot do Tbilisi.

-Śniadanie.

- Przejazd do Uplistsikhe – największe skalne miasto w Gruzji. Kompleks zabytków z czasów starożytności położony jest na skalistym brzegu rzeki Mtkwari. Składa się z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami lub schodami.

-Przyjazd do Batumi. Nadmorskiego miasta na wybrzeżu Morza Czarnego w południowo-zachodniej Gruzji.

-Zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg w hotelu.

Dzień 3

-Śniadanie w hotelu.

-W Batumi zwiedzimy ogród botaniczny rozciąga się wzdłuż wybrzeża na północny-zachód od Batumi jak zielona linia, oferując wspaniałe widoki: liczne gatunki roślin endemicznych z zupełnie odmiennych stref klimatycznych i krajobrazowych współistnieją tu obok siebie. Rośnie tu tysiące gatunków roślin wyjątkowej urody. Odwiedzających zawsze szczególnie fascynuje ogród gatunków róż. Czas wolny i wypoczynek w „letniej stolicy Gruzji”, gdzie odpoczywają gruzińskie elity.

-Czas wolny na plaży.

-Kolacja, nocleg.  

Dzień 4

-śniadanie w hotelu.

-Przejazd do twierdzy Gonio.  Dawniej forteca Gonio-Apsaros Fortress miała wyjątkowe strategiczne znaczenie: strzegła wejścia do wąwozów Chorokhi i Acharistskali, które łączyły południowo zachodnie ziemie z wybrzeżem. Było to na tyle ważnym miejscem, że twierdza Gonio była jednym z bastionów Imperium Rzymskiego.

-Przejazd do Kutaisi, historia którego jest związana z argonautami (XIII -XII w. przed n.e.). Było stolicą starodawnej Kolchidy, a późnej Gruzji Wschodniej. Zwiedzanie katedry Bagrati z XI w., klasztoru Gelati założonego w XII w. przez najsławniejszego gruzińskiego króla Dawida IV Budowniczego (1073-1125). Tu zbudował akademię i klasztor, które stały się centrum edukacyjnym Gruzji. Powyższe zabytki znajdują się na liście UNESCO.

-Zakwaterowanie w hotelu w Kutaisi, kolacja, nocleg.  

Dzień 5

-Śniadanie w hotelu.

-Przejazd do Achalciche. Mieści się tu 900-letnia twierdza. Odrestaurowany kompleks zajmuje obecnie powierzchnię około 7 hektarów i zawiera prawie wszystko, co można w takim miejscu umieścić. Jest zamek, jest muzeum, jest cerkiew, jest meczet, jest synagoga, jest fontanna, jest hotel, jest mnóstwo schodów, chodniczków, krużganków i nie wiadomo czego jeszcze. Robi wrażenie.

-Przejazd Jedwabnym Szlakiem do Gori – miasta urodzin Stalina. Odwiedzenie Muzeum Stalina.

-Zakwaterowanie w hotelu w Tibilisi, kolacja, nocleg.  

Dzień 6

-Śniadanie.

-Zwiedzanie Tbilisi – stolicy Gruzji i jednego z najstarszych miast na świecie. Zwiedzimy historyczną część Tbilisi: Kościół Metekhi (XIII w.), Synagogę, Katedrę Sioni (VI-VII w.) i Kościół Anchiskhati (VI w.). Następnie przejedziemy do Pomnika Matki Gruzji.

-  Spacer Aleją Rustaweli – główną ulicą miasta.

-Zwiedzanie Fortecy Narikala (IV w.), z której podziwiać można przepiękny widok na stare miasto. To najbardziej znany zabytek Tbilisi z czasów starożytnych, nazywany sercem i duszą miasta.

-Odwiedzenie Sulphur bath district, czyli łaźnie siarkowe.

-Przejazd do winnicy w Chateau Mukhrani – degustacja wina.

-Nocleg w Tbilisi w hotelu, obiadokolacja.

Dzień 7

-Śniadanie.

-Wycieczka do Mtskheta (zwanej Drugą Jerozolimą) - byłej stolicy kraju oraz religijnego centrum Gruzji. Mieści się tu najważniejszy relikt chrześcijaństwa (Szata Chrystusa).                       

-Zwiedzimy Monastyr Dżwari (VI w.), położony na szczycie wzgórza, skąd podziwiać można przepiękną panoramę miasta. Monastyr stanowi perłę gruzińskiej architektury. Zwiedzimy także Katedrę Svetitskhoveli (XI w.), która uznawana jest za najważniejszy zabytek w Gruzji. Oba obiekty znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

-Zwiedzenie fortecy Ananuri – miejsca wielu historycznych walk. Forteca jest malowniczo położona nad Jeziorem Żinwalskim. Krystalicznie błękitna woda na tle gór tworzy niezapomniany widok.

-Powrót do Tbilisi, kolacja, nocleg. 

Dzień 8

-Śniadanie w hotelu.

-Wycieczka do  Sighnagi – miasteczka usytuowanego na szycie wzniesienia, z którego podziwiać można malowniczy krajobraz doliny rzeki Alzanii i kaukaskie szczyty. Odwiedzimy Klasztor Bodbe ( IV w.) – kompleks klasztorny św. Nino, miejsce pochówku św. Nino, który w IV wieku wprowadził w Gruzji chrześcijaństwo.   

-Wizyta w lokalnej piwnicy z winem – Lunch: szaszłyk i degustacja czerwonego i białego wina (2 kieliszki wina na osobę).

-Przejazd do Tbilisi.                                

-Nocleg w Tbilisi w hotelu, obiadokolacja.

Dzień 9

-2:00 Transfer na lotnisko.

-4:50 Wylot do Polski.

-6:35 Przylot do Warszawy.

 

W cenie :

-Przejazd autokarem na terytorium Gruzji.

-Ubezpieczenie od NNW i kosztów leczenia.

- Zakwaterowanie w hotelach. 

-Wyżywienie 7 śniadania, 7 kolacje.

-Przelot samolotem z Warszawy do Gruzji i z Gruzji do Warszawy.

 

Płatne dodatkowo. Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodnika.

Pakiety cenowe

40 - 44
osób
2960 zł
35 - 39
osób
2990 zł
30 - 34
osób
3040 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne