Szwajcaria - północne Włochy 10 dni

9-14 dni
2 690zł
autokar
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dzień 1

06:00 Podstawienie autokaru, przejazd przez Czechy. Kolacja i nocleg w

okolicach Pilzna. 

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd na Rheinfall (wodospady Renu) – jednen z najwiekszych wodospadów w swoim rodzaju w Europie. Położony w pobliżu miasta Schaffhausen Rheinfall w Szwajcarii ma 150m szerokości i 23m wysokości. Przyjazd do STEIN AM RHEIN niewielkiego miasteczka „wyjętego” wprost z epoki średniowiecza. Podziwiać tu można doskonale zachowane mury miejskie, wieżyczki obronne jak również tradycyjne domy, ratusz i wznoszący się nad miasteczkiem zamek. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu okolice Zurychu, obiadokolacja nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd na  z wiedzanie Zurychu, metropolii licznych atrakcji, położonej nad wodą, z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty na horyzoncie. Przespacerujemy się dawnym rowem obronnym, który przed ponad 150 laty zmienił się w jedną z najsłynniejszych ulic handlowych na świecie, Bahnhofstrasse.. W programie m.in: Fraumunster, Grossmunster, Buerkliplatz, Bellevue Square, Na zwiedzających czeka w Zurichu ponad 50 muzeów, z których 14 prezentuje dzieła sztuki. W czasie wolnym będziecie mieli Państwo wybrać się do wybranych przez siebie. Przed zajrzymy na Starówkę z galeriami sztuki, antykwariatami i sklepami ze starociami.

Przejazd do ST. GALLEN. Spacer zachwycającym architekturą starym miastem do wpisanej na listę UNESCO kolegiaty. Barokowe wnętrze monumentalnej katedry zdobią arcydzieła sztuki XVIII w. Zwiedzanie biblioteki kolegiackiej, gdzie zgromadzono ponad 2000 średniowiecznych manuskryptów. Następnie przejazd na nocleg w okolice miejscowości Chur, obiadokolacja. 

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie. Słynnym "czerwonym pociągiem" udamy się w panoramiczną podroż z Chur w górę do mieniących się lodowcami gór, gdzie zatrzymamy się, by zobaczyć słynny, ultra luksusowy kurort Sankt Moritz. Następnie zjedziemy w dół do Tirano - rajskiej Italii porośniętej palmami. Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei - Ospizio Bernina. Trasa -  wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu.  Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Włoch.

Dzień 5

Przejazd do Mediolanu. Wizytę rozpoczniemy na Placu Katedralnym gdzie znajduje się  gotycka katedra zwana "poematem w marmurze". Przejdziemy galerią Vitorrio Emanuele II - eleganckim wielopiętrowym pasażem, do najsłynniejszej opery świata - La Scali. Zakończymy wizytą przy Castello Sforzesco imponującym zamku władcy Mediolanu Ludovica Sforzy. Kolejnym punktem programu będzie Certosa di Pavia, zwiedzanie monumentalnego opactwa, które było siedzibą rodu Viscontich. Zespół klasztorny to jeden z najważniejszych zabytków późnogotyckich we Włoszech. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolicy Genui.

Dzień 6

Śniadanie wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do GENUI, stolicy i głównego miasta regionu aministracyjno-hitorycznego Liguria. Zwiedzanie gotyckiej katedry San Lorenzo, spacer obok domu Krzysztofa Kolumba na Piazza Ferrari z teatrem San Carlo i Palazzo Ducale, Via Garibaldi z eleganckimi pałacami. Wizyta w Acquario di Genova, jednym z największych akwariów na świecie, gdzie można podziwiać 600 gatunków zwierząt, w tym foki, rekiny i delfiny.

Przejazdjazd do RAPALLO, spacer po kurorcie z wielką przystanią i ładnym starym miastem. Następnie w programie PORTOFINO, malownicze miasteczko na przylądku Monte di Portofino, otoczonym cyprysami i oliwkami. Przejazd na plażę odpoczynek. W godzinach wieczorny przejazd do hotelu, obiadokolacja nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Pizy , urokliwego miasta przeżywającego rozkwit w średniowieczu. W  programie zwiedzanie: Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża, czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie 200 lat! Przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore przykrytej wspaniałą kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Wieczorem przejazd na nocleg. (Trasa ok. 200km).

Wieczorem przybycie do hotelu w okolicach Bolonii, obiadokolacja.

Dzień 8

7:30 Śniadanie. Przejazd do Wenecji 11:00 Rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka.  Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez plac św. Marka z wejściem do bazyliki św. Marka, następnie do Ponte di Rialto. 14:00 Czas wolny. 16:00 Przejazd do hotelu nad morzem, kolacja, nocleg w okolicy   okolicy Lido di Jesolo. (Trasa ok. 200km).

Dzień 9

Śniadanie całodzienny odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja.

Dzień 10

8:00 Śniadanie. Przejazd do Polski.

Obiad na trasie powrotnej. Przyjazd w nocy około 4:00 nad ranem.

(Trasa ok. 1500km około 19 godzin jazdy autokarem).

 

W cenie :

-Przejazd autokarem.

-Ubezpieczenie od NNW i kosztów leczenia.

-Zakwaterowanie w hotelach lub pensjonatach pokoje 2/3osobowe z łazienką 9 noclegów.

-Wyżywienie 9 śniadań, 9 obiadokolacji.

-Opieka licencjonowanego  pilota.

 

Pakiety cenowe

45 - 46
osób
2690 zł
40 - 44
osób
2750 zł
35 - 39
osób
2830 zł
30 - 34
osób
2950 zł
Zamów wycieczkę
85 719 97 64

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Gwarancja AXA - ubezpieczenie każdej wycieczki

Nasze wycieczki są w pełni bezpieczne i komfortowe. Biuro Podróży Europa posiada gwarancję ubezpieczeniową firmy AXA o nr. 01.807.308. Dbając o bezpieczeństwo klientów korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Dajemy Ci więcej

Oferujemy kompleksowy wachlarz usług dodatkowych

Ubezpieczenia podróży

Zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia m.in. od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, od rezygnacji z wycieczki, bagażu.

Bilety i transport

Rezerwujemy bilety lotnicze i autokarowe. Organizujemy wynajem samochodu, autokaru, rezerwację parkingu, transfery.

Inne

Oferujemy w sprzedaży kartę EURO26 uprawniającą młodych podróżujących do licznych zniżek. Rezerwujemy hotele, kwatery i organizujemy eventy.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj promocje i oferty specjalne